Dla tych ludzi najgorsze co może się przydarzyć to wizyta u dentysty, ogarnia ich wtedy paraliżujący strach, ataki paniki oraz napady agresji na samą myśl o stomatologu.
Tak jak każde inne zaburzenie dentofobia podlega leczeniu. Są w Polsce gabinety oferujące pomoc i całe terapie mające załagodzić i pokonać ten strach.Wychodzi na to, że nie są nam te zęby do niczego potrzebne, a mogą być powodem poważnych problemów.
Jeżeli nie ma miejsca na dodatkowe zęby w szczęce, mogą uszkodzić policzki - ogólnie nic przyjemnego i same kłopoty.
Jeżeli nie chcemy problemów z ósemkami, możemy już usunąć ich zawiązki (są widoczne na zdjęciach RTG), a jeśli już mamy z tym problem - koniecznie trzeba udać się do dentysty na zabieg ekstrakcji zęba - nie warto cierpieć!
Jesteśmy skazani na jego usunięcie, czyli ekstrakcję.
Nie jest to przyjemny zabieg i powinien być przeprowadzony pod znieczuleniem.Jednak sprawdźmy, czy aby na pewno jest to konieczne - może jednak inny stomatolog stwierdzi, że ząb da się uratować za pomocą kanałowego leczenie i nadbudować koronę? Jednak jeżeli próchnica zaatakowała korzeń, to mamy problem - jeżeli do tej pory nie wystąpiła poważna infekcja, to z pewnością wystąpi.
Próchnica w korzeniu to tykająca bomba zegarowa, która może stać się ogniskiem zapalnym.
A konsekwencje mogą być od błahych, do poważnych. Nie warto bać się usunięcia zęba, mimo że perspektywa wygląda boleśnie.Wtedy mamy gwarancję dobrze wykonanego zabiegu i profesjonalnej opieki medycznej.
.