naczynia z melaminy

Definicja talerza z Wikipedii

naczynia z melaminy
Talerz ? okrągłe naczynie, na ogół mniej (talerze płytkie) lub bardziej (talerze głębokie) wgłębione, służące do podawania potraw.
Talerze są wykonywane z różnych materiałów, najczęściej z ceramiki (porcelana, fajans), metalu, szkła, współcześnie także z tworzyw sztucznych. Talerze bywają bogato zdobione i są niekiedy wykorzystywane jako dekoracja wnętrz.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Talerz

Zestawy stołowe z melaminy

Naczynia z melaminy sprzedawane są w różnych zestawach.

Jedne z nich są zestawami samych naczyń stołowych, a inne są zestawami naczyń sprzedawanych razem ze sztućcami.

Poza tym w sprzedaży dostępne są zarówno zwykłe, jak i ozdobne naczynia z melaminy.

Zwykłe naczynia z melaminy nie są ozdabiane, mogą być białe lub kolorowe, ale nie są na nie nanoszone żadne ozdoby.

Są one używane w czasie codziennych obiadów lub rodzinnych przyjęć.

Natomiast ozdobne naczynia z melaminy posiadają przeróżne wzory i kolory.

Mogą one być ustawiane w domach w celach typowo ozdobnych lub służyć jako zestawy stołowe.

Dlatego domowe gospodynie bardzo lubią kupować zestawy stołowe z melaminy, ponieważ mogą je wykorzystywać na różne sposoby.

Z Wikipedii o zastawie stołowej

Współcześnie w europejskim kręgu kulturowym każdy ze spożywających posiłek ma do dyspozycji przeznaczone wyłącznie dla niego naczynia i sztućce. Są to przede wszystkim różnego rodzaju talerze (głębokie do zupy, duże i płytkie do dań głównych, mniejsze na przystawki czy sałatę oraz talerzyki deserowe), naczynia na napoje (kieliszki, szklanki, filiżanki, do codziennego użytku także kubki) oraz sztućce takie jak łyżki, noże i widelce. Prócz tego w skład zastawy stołowej wchodzą naczynia używane do serwowania potraw: wazy, różnego rodzaju półmiski i miski (salaterki i kompotiery).
Do podawania napojów służą karafki i dzbanki.

Istnieją także specjalne sztućce używane do nakładania potraw oraz naczynia na dodatki i przyprawy, jak sosjerki, maselniczki, solniczki, octowniki czy musztardniczki.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zastawa_stołowa

.

Widok do druku:

naczynia z melaminy