Klinika stomatologiczna Zabrze

Niby mówi się sporo o tym, jak ważne są zdrowe zęby.

Kiedy one chorują i nie są leczone, odbije się to negatywnie rykoszetem na niemal całym organizmie.

Do tego ten ból! W takich przypadkach pomoże dentysta. Dlaczego wiec tyle osób woli cierpieć ból zęba, a boi się wizyty u lekarza, który może pomóc? Czy dany rodzaj bólu łatwiej znieść, niż inny? a co ze świadomością, że można się tego bólu po prostu pozbyć? Lekarz stomatolog łatwo określi, co się dzieje. Czasem zaleci RTG i wtedy ma już pełny obraz stanu chorego miejsca. Tak, leczenie bywa długie.
ale czy nie dotyczy też innych części naszego ciała? Czy z każdą inną przypadłością tak zwlekamy, zanim pójdziemy do lekarza? Rzadziej, niż z bólem zęba.
Dzisiejszy gabinet dentystyczny - nawet ten najmniejszy - ma dziś nowoczesne wyposażenie.

To już nie te gabinety sprzed lat, w których czasem brakowało tego, czy owego.

Dziś lekarze dbają o wiele bardziej o komfort swoich pacjentów pamiętając wciąż pokutujące przekonanie, że leczenie zębów zawsze boli, choć to nieprawda.Kiedy nie bolą nas zęby, często nawet o nich nie pamiętamy między jednym i kolejnym ich myciem. Myjesz zęby? Super - bardzo dobrze robisz, jednak to nie wystarczy na dłuższą metę. Drugim - obok mycia - podstawowym filarem dbania o zęby jest co jakiś czas ich kontrola przez lekarza. Stomatolog jest w stanie dość szybko określić stan nie tylko zębów, ale i dziąseł, o których często zapominamy. Czasem to nie ząb boli i jest chory, a właśnie dziąsło. Dentysta zleci wtedy prześwietlenie miejscowe i będzie mógł zalecić dalsze działania.
Ból w jamie ustnej sam nie przejdzie.
Ząb z próchnicą sam się nie wyleczy - dziura nie zniknie.

Gabinet dentystyczny zapewni pacjentowi takie warunki, że ewentualne cierpienie (często demonizowane) potrwa tu krócej, niż to spowodowane bezpośrednio próchnicą lub inną chorobą np.

w dziąśle. Trochę to czasem dziwne: bać się dentysty, a godzić się na cierpienie z powodu bólu, który sam nie przejdzie na stałe.

To trochę przewrotne.

Najlepsze rozwiązanie? Iść do stomatologa, zanim zacznie boleć.Plomby to podstawowe uzupełnienie stosowane w stomatologii.
Odbudowują one ząb po leczeniu próchnicy, a także innych zabiegach.
Kiedy trzeba wymieniać je na nowe? Zasadniczo, czas wymiany plomb na nowe uzależniony jest głównie od ich jakości, a także stanu. Dobry, prywatny stomatolog stosuje najczęściej plomby światłoutwardzalne, które są utwardzane światłem.
Takie plomby są bardzo trwałe i mogą służyć na wiele lat.
Są także estetyczne.
Szeroka gama kolorów oraz idealne odwzorowanie wyglądu szkliwa zębowego powodują, że wykończone nimi zęby wyglądają naturalnie. Jednak kiedyś stosowano plomby gorszej jakości, które używane są jeszcze w gabinetach na NFZ.
Są to plomby amalgamatowe, które mają szarawy odcień. Są one także mniej trwałe.

Wymiana może być konieczna już po paru latach. Podczas kontroli lekarz może zalecić wymianę plomb, gdy widzi, że są one w gorszym stanie.

Gdy plomba wypadła lub się rusza, także trzeba jak najszybciej odwiedzić gabinet dentystyczny.

Wówczas dentysta będzie mógł wymienić ją na nową.Gabinet dentystyczny jest miejscem które odwiedzać lubią naprawdę nieliczni.
Wizyta u dentysty może wiec okazać się również sporym wyzwaniem dla rodzica który powinien wpłynąć na to aby było to przyjemne doświadczenie dla dziecka.
Zanim stomatolog będzie mógł jednak wykonać swoją część pracy to my jako rodzice mamy realny wpływ na to jak ta wizyta będzie wyglądała.

Zakup zabawkowego zestawu dentystycznego to świetny pomysł! Dziecko pozna sprzęty jakie używa dentysta, bawiąc się oswoi się z tym co może go spotkać podczas wizyty.

Na rynku a także w internecie dostępne są bajki które także mają przygotować dziecko na ta okoliczność i wyeliminować negatywne emocje.

Jeśli nasza pociecha lubi gdy czytamy jej bajki to warte polecenia są książki terapeutyczne opowiadające historie o bohaterach z którymi dziecko spróbuje się utożsamić.

Jednak to my rodzice jesteśmy głównym wzorcem dla dziecka, to od nas uczy się emocji i reakcji na różne sytuacje. Wiec jeśli na przykład tata unika wizyty u dentysty lub mama mówi, że się boi iść do gabinetu to dziecko chłonie to jak gąbka i nie dziwmy się, że strach będzie narastał. W dzisiejszych czasach nie trudno postarać się także znaleźć gabinet dentystyczny który jest typowo przystosowany dla dzieci a wizyta w nim jest zabawą! Nie czekajmy tez aż wizyta będzie konieczna bo ząbek zacznie boleć tylko odwiedźmy stomatologa kiedy dziecko jest małe i wszystko je ciekawi. Sprawdzenie zdrowych rosnących ząbków i pochwała za dbanie o nie ze strony lekarza jak i rodziców to najlepszy nagroda i satysfakcja dla dziecka.Białe i równe zęby są zdecydowanie powodem do dumy.
Świadczą o tym, że ich posiadacz nie żałuje pieniędzy na zabiegi stomatologiczne.
Aby utrzymać uzębienie w dobry stanie trzeba również systematycznie dbać o higienę jamy ustnej.
Wszystko to sprawia, że osoby o pięknym, hollywoodzkim uśmiechu są bardzo pozytywnie odbierane przez otoczenie. Jeżeli natura nie obdarzyła nas równymi i białymi zębami, to nic straconego.
Profesjonalny gabinet dentystyczny na pewno będzie w stanie nam pomóc.

W dzisiejszych czasach dobry stomatolog może nie tylko bezpiecznie wybielić zęby, może także skorygować ich kształt.

Aby zęby wyglądały idealnie nakłada się na nie licówki.
Jest to dosyć prosty zabieg, ale wymaga kilku wizyt w gabinecie.
Nawet braki w uzębieniu nie są dzisiaj problemem.
Mostki i implanty pozwalają wypełnić nieestetyczne przerwy między zębami.
Dentysta z pewnością doradzi nam co wybrać w konkretnym przypadku.

Wiadomo, że zabiegi w gabinecie są drogie.

Warto jednak wydać na swój uśmiech trochę więcej pieniędzy.
Nagrodą będą zdrowe i piękne zęby, które będziemy dumnie prezentować uśmiechając się.Klinika stomatologiczna Zabrze .
Dodane: 04-02-2020 11:40