Części komputerowe

Sercem komputera jest procesor, ale prawda jest taka, że bez innych komponentów żaden sprzęt komputerowy nie będzie działał poprawnie. Dlatego nawet mała awaria jednej z części komputerowych potrafi przysporzyć dużo problemów. Kluczem do naprawy jest dobra diagnoza w serwisie komputerowym. Wymiana części na ślepo nigdy nie jest dobrym pomysłem i nie powinno się tego robić.
Takie same efekty może dać wiele różnych awarii, dla przykładu nie uruchamianie się komputera może być spowodowane awarią procesora, karty graficzne albo pamięci RAM.
Każda z tych części jest dość droga i wymieniając jedna po drugiej możemy wydać pieniądze o równowartości nowego komputera.

Awarie laptopów

Laptopy są nieco bardziej delikatne niż ich biurkowe odpowiedniki- komputery stacjonarne.

Wynika to z paru rzeczy; Między innymi laptopy to komputery narażone na więcej uszkodzeń mechanicznych ze względu na sposób użytkowania.

Przecież nikt nie przenosi PC'ta z pracy do domu i do kawiarni.
Drugą kwestią jest mniejsza przestrzeń na chłodzenie, przez co nawet niewielka awaria systemu chłodzenia może spowodować przegrzanie komputera i jego nieodwracalną awarię.

No i na sam koniec obudowy współczesnych laptopów nie są tak wytrzymałe jak te z pierwszych komputerów przenośnych.

To wszystko powoduje większą ilość awarii tego sprzętu.

Komputer- definicja z Wikipedii

Komputer (od ang. computer; dawniej: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) ? maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego. Mimo że mechaniczne maszyny liczące istniały od wielu stuleci, komputery w sensie współczesnym pojawiły się dopiero w połowie XX wieku, gdy zbudowano pierwsze komputery elektroniczne.
Miały one rozmiary sporych pomieszczeń i zużywały kilkaset razy więcej energii niż współczesne komputery osobiste (PC), a jednocześnie miały miliardy razy mniejszą moc obliczeniową. Małe komputery mogą zmieścić się nawet w zegarku i są zasilane baterią.
Komputery osobiste stały się symbolem ery informatycznej i większość utożsamia je z ?komputerem? właśnie. Najliczniejszymi maszynami liczącymi są systemy wbudowane sterujące najróżniejszymi urządzeniami ? od odtwarzaczy MP3 i zabawek po roboty przemysłowe.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer
.
Dodane: 11-01-2017 08:07

Tagi: serwis komputerowy informatyka szczecin obsługa firm

Widok do druku:

Drukuj