Czas zażycia odżywki jest bardzo istotny i nie należy tego bagatelizować. Ważne jest również producent odżywki i gdzie ją kupiliśmy.
, albo gdzieś indziej.

Coś o historii kulturystyki.

WikipediaPrzedtreningówki sklep
Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku.
Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku.
Kulturystyka jako dyscyplina sportowa wyodrębniła się pod koniec lat 40.
w USA za sprawą braci Bena i Joe Weiderów, którzy w 1946 założyli IFBB.

Jednym z najsłynniejszych kulturystów jest Arnold Schwarzenegger, który zdobył 7 tytułów Mr.

Olympia (1970-1975 i 1980) i 5 tytułów Mister Universe.

Wielokrotnie zdobywał też nagrody w konkursach Mister World, Mister International czy Mister Europe. Od 1970 roku organizowane są również zawody dla kobiet.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka

Suplementy przed treningiem - cytat z Wikipedii

Przedtreningówki sklep
Przed treningiem Suplementy stosowane przed treningiem to preparaty przeznaczone głównie dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie.
Ich zadaniem jest zwiększenie wydolności organizmu w trakcie wysiłku.
Mają za zadanie wywoływać efekt pobudzenia organizmu, zwiększenia jego koncentracji oraz zwiększenia intensywności ćwiczeń. Dobór suplementów przedtreningowych powinien być uzależniony od rodzaju treningu, stosowanej diety oraz od indywidualnych potrzeb organizmu.
Najczęściej zaliczamy do nich: Aminokwasy rozgałęzione (BCAA) ? przyśpieszają regenerację mięśni i przyrost masy mięśniowej Beta?alaninę ? obniża zmęczenie mięśniowe i zapobiega zakwaszaniu mięśni Kreatynę ? stosowana przed treningiem zwiększa wytrzymałość i dodaje energii do ćwiczeń Odżywki białkowe ? dostarczają niezbędnych protein do budowy mięśni Odżywki węglowodanowo?białkowe ? wpływają na efektywność treningów, dostarczają energii oraz chronią mięśnie przed degradacją Preparaty z kofeiną ? zwiększają siłę, szybkość i koncentrację1Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)

Ruch to zdrowie, ale...

W zdrowym ciele zdrowy duch.
To powinno być motto wszystkich aktywnych fizycznie osób. Jednak, aby nasz ruch i aktywność faktycznie pozytywnie wpływała na nasze zdrowie należy jeszcze się dobrze odżywiać, a odżywki i suplementy stosować jedynie w razie konieczności. Warto też ćwiczyć pod okiem trenera, zwłaszcza na siłowni i kiedy jesteśmy jeszcze początkujący.
Trener z pewnością pomoże nam osiągnąć nasz cel, niezależnie od tego co to będzie oraz doradzi co jeść i czy warto wprowadzić odżywki do naszej diety, czy nie.
Z niczym nie można przesadzać i to samo tyczy się odżywek, więcej nie znaczy lepiej i dobrze jest o tym pamiętać..
Dodane: 04-10-2016 05:28

Tagi: sklep odżywki sport suplementy zdrowie trening

Widok do druku:

Przedtreningówki sklep