Przy profesjonalnie wykonanej instalacji cieplnej i wentylacyjnej biurowiec nie powinien mieć żadnych problemów z pleśnią czy grzybem.
Dlatego jest bardzo ważną sprawą i nie należy jej zlecić byle komu.

Montaż kratek wentylacyjnych

wentylacja gdańskWykonaniem projektu wentylacji zajmują się specjaliści z zakresu montażu systemów wentylacyjnych, wykonawcy projektu całego budynku lub po prostu budowlańcy stawiający kolejny dom lub blok mieszkalny.
Jednym z zadań wykonywanych w czasie instalowania systemu wentylacyjnego jest montaż kratek wentylacyjnych. Miejsca montażu takich kratek również są dokładnie określone w planie wentylacji.
Natomiast użytkownicy kratek wentylacyjnych uczulani są na to, żeby tych kratek nie zatykać, ponieważ w ten sposób narażają się na niebezpieczeństwo zaczadzenia.

Z tego samego powodu powinni pamiętać o regularnym wykonywaniu przeglądu i czyszczeniu domowej wentylacji.

Przeprowadzanie takich czynności jest szczególnie zalecane po okresie zimowym w domach ogrzewanych przy pomocy pieca węglowego.

Profesjonalista od wentylacji

wentylacja gdańsk Przy montażu ekologicznego ogrzewania warto też zatrudnić specjalistę od wentylacji i naprawić ewentualne problemy z tym tematem.
Jak wiadomo zła wentylacja powoduje wiele skomplikowanych problemów z całym budynkiem, a nawet zdrowiem ludzi i zwierząt w nim przebywających. Dobry specjalista najpierw sprawdzi całą instalację wentylacyjną, jej szczelność i wydajność i w razie potrzeby zaproponuje możliwe rozwiązania.

Czasami wystarczy podpiąć mały wentylator,a by bardziej wymusić ruch powietrza, innym razem wymiana rury lub jej przedłużenie, albo umiejscowienie jej w innym miejscu.

Sprawdzamy wentylację

Objawy niesprawnej wentylacji można bardzo łatwo rozpoznać i wcale nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu.

Wystarczy przebywać w danym mieszkaniu, czy też domu i obserwować pewnych charakterystycznych rzeczy. Długo unoszące się zapachy, które powinny już dawno się ulotnić to jeden z objawów złej wentylacji.

Kolejnym jest zalegająca wilgoć na szybach okien, zwłaszcza z rana. Można też sprawdzić wentylacje bezpośrednio: przykładamy zapalniczkę w otworu wentylacyjnego, jeżeli płonień wychyli się w naszą stronę znaczy to, ze wentylacja źle działa i koniecznie trzeba coś z tym zrobić..

Widok do druku:

wentylacja gdańsk