sklep medyczny kraków

Wikipedia o złamaniu

Leczenie złamań może być zarówno zachowawcze (np.

opatrunek gipsowy po repozycji, wyciąg bezpośredni), jak i operacyjne. Najczęstsze wskazania do leczenia operacyjnego złamania otwarte, złamania niemożliwe do nastawienia, złamania powikłane uszkodzeniami naczyń krwionośnych i nerwów, urazy wielonarządowe towarzyszące złamaniom.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Złamanie

Wikipedia o fizjoterapii

Fizjoterapia (ang. physical therapy, physiotherapy, PT) jest pojęciem nierozerwalnie związanym z "rehabilitacją medyczną".
Przez fizjoterapię rozumie się zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce.
Specjalistami z zakresu stosowania fizjoterapii są fizjoterapeuci.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapia

Wykorzystywanie sprzętów rehabilitacyjnych w warunkach domowych

sklep medyczny kraków Osoby chorujące na jakieś schorzenia neurologiczne oprócz farmakoterapii mogą potrzebować skutecznej rehabilitacji.

W związku z tym w trakcie ich leczenia sięga się nie tylko po wszelkie potrzebne im leki, ale również wykorzystuje się sprzęt rehabilitacyjny.

Taki sprzęt dostępny jest w różnych wypożyczalniach, które mogą za pewną opłatą lub zupełnie bezpłatnie udostępniać osobom chorym posiadany przez siebie sprzęt.
Dzięki temu osoby chore mogą ćwiczyć również w domu w swoim czasie przeznaczonym na zabiegi lub wówczas, gdy nie mogą uczestniczyć w zajęciach grupowych.
To pozwala im uniknąć dodatkowych problemów ze zdrowiem i wspiera proces powrotu do pełni sił.
Ta sama zasada dotyczy wszystkich innych osób borykających się z chorobami układu ruchu..

Widok do druku:

sklep medyczny kraków