smary w sprayu

Fachowe sprawdzenie oleju silnikowego w samochodzie

Coraz większa liczba kierowców, którzy wyruszają w daleką podróż posiada świadomość tego, że powinni regularnie odpoczywać i robić sobie przerwy w czasie jazdy.

Taką przerwę mogą oni przeznaczyć na zjedzenie małego posiłku, chwilę drzemki w pokoju hotelowym czy zrobienie potrzebnych zakupów.

Niektórzy kierowcy wykorzystują swoją przerwę na wizytę na stacji benzynowej.

W czasie takiej wizyty będą mogli zatankować samochód, a także poprosić o zrobienie jego szybkiego przeglądu przez pracowników stacji benzynowej, którzy sprawdzą poziom oleju silnikowego w samochodzie swojego klienta, a także określą, czy używa on oleju o dobrej jakości i doradzą mu, w jaki sposób powinien dbać o swój samochód.

Rola smaru

smary w sprayu
Smarowanie ? doprowadzenie smaru stałego (plastycznego), ciekłego (oleju), ciała stałego (np. dwusiarczek molibdenu, grafit) bądź gazowego w miejsce styku współpracujących części maszyn lub urządzeń.

Przy konstrukcji poszczególnych węzłów tarcia, należy przewidzieć odpowiednie smarowanie, gdyż ma ono decydujący wpływ na zużycie cierne a tym samym ich niezawodność i trwałość oraz na straty mocy (dyssypację).

Środek smarny jest częścią konstrukcyjną maszyny.
Najkorzystniejsze smarowanie uzyskuje się dzięki środkom smarnym płynnym, gdyż najłatwiej i najprecyzyjniej można je doprowadzić do węzłów tarcia. Zadania smarowania : zmniejszanie tarcia, usuwanie zanieczyszczeń ze współpracujących części, ochrona przed korozją, odprowadzenie ciepła z obszaru tarcia, tłumienie drgań, amortyzacja obciążeń uderzeniowych, zmniejszenie luzów i skutków ich powiększania się.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smarowanie

Szybkie mycie samochodu na stacji benzynowej

Podstawową usługą świadczoną przez stację benzynową jest sprzedaż paliwa samochodowego. Może być ono wlewane bezpośrednio do baku samochodu, a także do baniek na paliwo, jeżeli klient chciałby kupić większą ilość paliwa, która może mu się przydać w czasie dalekiej podróży.
Pracownicy stacji benzynowej mogą także pomóc kierowcy w wyborze najlepszego oleju silnikowego pasującego do jego samochodu, który będzie mógł podnieść jego żywotność i usprawnić działanie.

Na niektórych stacjach benzynowych znajdują się także myjnie samochodowe, na których można szybko, ale dokładnie umyć samochód i w ten sposób przygotować go do dalszej drogi.

Zdarza się także, w pobliżu stacji benzynowej znajduje się hotel, w którym można odpocząć po całym dniu jazdy.
.
Dodane: 11-10-2016 10:18

Tagi: ambersil smary

Widok do druku:

smary w sprayu